Odszkodowanie dla Adama Słomki

Wczoraj w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok zasądzający najwyższe zadośćuczynienie dla działacza antykomunistycznej opozycji w wysokości 270 tys. zł.
Stanowisko procesowe lidera Konfederacji Adama Słomki, komentarz b. wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego oraz wyrok Sądu (audio) na stronie Radia Wnet:

http://www.radiownet.pl/publikacje

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ
-OBÓZ PATRIOTYCZNYBiuro Prasowe
ZAPROSZENIE
Biuro Prasowe KPN serdecznie zaprasza na widowiskową i precedensową sprawę prowadzoną na wniosek lidera Konfederacji Adama Słomki w sprawie nielegalnego uwięzienia przez 2 tygodnie w III RP (pod sfingowanym zarzutem rzekomego wynajęcia mafiosów gangu Krakowiaka celem zabicia prezesa sądu!)
Sąd Okręgowy w Krakowie (ul.Przy Rondzie)
w dniu 21 maja [wtorek] godz. 08:30. Sala Nr E- 520.
Wczoraj w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok zasądzający najwyższe zadośćuczynienie dla działacza antykomunistycznej opozycji w wysokości 270 tys. zł.
W analogicznej sprawie Sąd Apelacyjny w Katowicach zasądził ostatnio 70 tyś zł zadośćuczynienia tytułem internowania A.Słomki w warunkach szczególnie drastycznych. Jest to najwyższe jak dotychczas zasądzone zadośćuczynienie za internowanie.
Jednak w ostatnim okresie sędzia z Suwałk oraz policjant z Lublina otrzymali za ten sam okres bezzasadnego pozbawienia wolności /w czasach III RP/ ponad 750 tys. zł zadośćuczynienia. Mimo, że warunki panujące w więzieniach w czasach PRL były o wiele cięższe niż obecnie.
Przypominamy, iż podczas tej sprawy w Sądzie Okręgowym w Warszawie sędzia Wojciech Małek aresztował rok temu A.Słomkę, kazał policji usunąć rodzinę, weteranów, dziennikarzy i obrońcę z sali sadowej w której toczyła się jawna rozprawa o zadośćuczynienie za zbrodnie komunistyczne!
Ten sam sędzia Małek zadecydował ostatnio w procesie o uniewinnieniu kata wybrzeża 1970 r. tow. Kociołka gdyż ławnicy podzielili się (głosami 2 do 2).
Więcej – w tym stanowisko procesowe lidera Konfederacji Adama Słomki, komentarz b. wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego oraz wyrok Sądu (audio) na stronie Radia Wnet: http://www.radiownet.pl/publikacje
Biuro Prasowe KPN-Obóz Patriotyczny