Czy wymiar sprawiedliwości chroni totalitarny pomnik? Jutro możliwy „tortowy protest 2″!

„NIEZŁOMNI”
RUCH BYŁYCH I PRZYSZŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH

ZAPROSZENIE
 

Zapraszamy na widowiskowy proces Przewodniczącego Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny Adama Słomki oraz Zygmunta Miernika (autora „tortowego protestu” z Sądu Okręgowego w Warszawie), prowadzonego za domaganie się likwidacji pomnika „wdzięczności” dla okupacyjnej Armii Sowieckiej, postawionego nielegalnie w Stalinogrodzie.

17 września 2011 w Katowicach wspomniany pomnik ozdobiono stosownymi symbolami III Rzeszy i ZSRR. To zdarzenie miało miejsce podczas wiecu wyborczego, który odbył się legalnie, a mimo to  został rozbity przez policję (całkiem jak w Rosji i na Białorusi). Link do filmu poniżej.

Powyższe zdarzenie stało się pretekstem do pozbawienia wolności A. Słomki i Z. Miernika oraz postawienia im zarzutu dokonania  przestępstwa zniszczenia pomnika. Należy dodać, że prokuratura twierdzi, iż A. Słomka jest już osobą karaną (za jazdę po pijanemu), co jest prymitywnym kłamstwem!

 

Zapraszamy w najbliższą środę  19 czerwca 2013 o godz. 09.30, sala 115,
Sąd Okręgowy w Katowicach, ul. Andrzeja /przy dworcu PKP/.

 

W jawnym procesie biorą licznie udział znani więźniowie polityczni z czasów PRL.

Przypominamy, że od czasu uchwały Rady Miasta w Katowicach w roku 1990, podjętej z inicjatywy radnego A. Słomki, istniejąca samowola budowlana o charakterze okupacyjnego pomnika jest nielegalnie chroniona z pieniędzy podatników.

Domagamy się jednocześnie przywrócenia na katowickim Placu Wolności pomnika stojącego tam w czasach II RP.

Przedstawiciele środowiska pod roboczą nazwą: Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI” – przygotowali dla dyspozycyjnych sędziów oraz prokuratora ze Stalinogrodu łamiących art. 2 i 19 Konstytucji RP stosowne słodkie atrakcje…

Za Biuro Prasowe
(-) Ireneusz Wolański
Film z akcji policji 17 września 2011 roku pod pomnikiem sowieckim

 

Informacja o sprawie wPolityce.pl
http://wpolityce.pl/depesze/48055-sprawa-min-przeciwko-adamowi-slomce-o-zniszczenie-pomnika-wdziecznosci-armii-zsrr-umorzona